AKTUÁLNÍ INFORMACE

Vážení rodiče,

ve školce nám byla diagnostikována hepatitida A (infekční žloutenka).

V celé budově probíhají zvýšená hygienická pravidla a opatření.

V průběhu dnů vám všem volala paní doktorka z Krajské hygienické stanice z konkrétními informacemi. My jsme vám volat neměli.

Budova školky není uzavřena.

Pomůžete nám, když dětem budete sami připomínat důkladné mytí ručiček po každém použití toalety!!! Držíme zvýšený dozor.

+

Od pátečního večera máme hlášené také vši. Prosíme, zkontrolujte dětem hlavy! Děkujeme.

................................................

Dne 29. 10. a 30. 10. (út + st) budou podzimní prázdniny. Zjišťujeme docházku vašich dětí do MŠ.

........................................................

téma tohoto týdne: Plody podzimu

14. - 18. 10.

Kaštan, houbu, lístek, taky žalud přece podívej se, co všechno si Honzík domů z lesa v košíku nese?

Milí rodiče, moc bych vás chtěla poprosit o nějaké přírodniny (kaštany i se slupkou, žaludy, listy, šípky, klacík či šišku, zkrátka co vám na procházce spadne do košíčku.

Tento týden si ukážeme na dida kartách kaštan a jeho strom jírovec maďal. Žalud ten zas na dubu narostl, šišku najdu na borovici či smrku. Povíme si, že jediný jehličnatý strom, kterému na zimu opadá jehličí je modřín, prohlédneme si i listí stromů.

Všichni z nás jsme určitě byli o víkendu na houbách v lese, povíme si tedy i něco o houbách v lese a o tom, že:

Náš táta šel na houby,

jestli on tam zabloudí,

nezabloudí těšte se,

on nám houby přinese.

Z přírodnin si každý dle své fantazie vyrobí barevnou podzimní paletu pro pana malíře.

Nabarvíme si sádrové odlitky dle skutečných žaludů, samozřejmě pro ně vyrobíme ten správný strom. Stihneme i modelovat.

Předškoláci (nejen) šišky, houby... spočítají.

Připomeneme si, jak se správně při psaní sedí a tužka drží, všechny barvy také máme v "paži".

Mladší děti už poznají, kde je více a kde málo kaštanů, žaludů,... vytvoříme si různé obrazce.

Do sáčku kaštany, žaludy, šišky ukryjeme a po hmatu je vždy lehce najdeme a pojmenujeme.

Procvičíme pusinku, zafičíme jako vítr, po mechu se projdeme, prostě si ten týden zase užijeme!

Venku na vycházce si stromy prohlédneme, ten kaštan tedy jírovec hned najdeme.

Budeme si připomínat a dbát na zvýšenou hygienu!

.............................................

upozornění:

připomínáme rodičům předškolních dětí, že děti by měly být ve školce do 8h ráno, protože mají předškolní docházku dle zákona povinnou!

Ostatní děti, dle školního řádu, mají nástup do MŠ do 8: 30h.

Výjimky jsou možné po domluvě s učitelkami - návštěva lékaře, logopedie,…

....................................................................

Typ na přednášku Dr. Pekařové v MB na téma

Zbrklé a neklidné dítě, ADHD a ADH.

Přihlášení možné na: http://kreatina.cz/

KDE? KDY? CO? JAK? PROČ?